7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu Kapsamında Peşin Ödeme veya 1.Taksit Ödemeleri İçin Son Gün 1 Ekim 2018’dir.

7143 SAYILI YAPILANDIRMA KANUNU KAPSAMINDA PEŞİN ÖDEME VEYA 1.TAKSİT ÖDEMELERİ İÇİN SON GÜN 1 EKİM 2018’DİR.

 

7143 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçların peşin ödeme veya 1. taksit ödemeleri için Son Gün 1 Ekim 2018 (Bugün).

Kanun kapsamında yapılandırılan borçların tamamının 1 Ekim 2018 tarihine kadar ödenmesi halinde katsayı uygulanmayacak olup Yİ-ÜFE oranları üzerinden hesaplanan tutardan %90 oranında ve idari para cezalarının aslından da %25 oranında indirim yapılacaktır.

Peşin ödemeler, yapılandırılan borçlara herhangi bir katsayı veya faiz uygulanmadığından taksitli ödemeye göre daha avantajlıdır.   ………………………………………………………………….

Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi şarttır.      …………………………………………………………………………….

Bu nedenle, özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 7143 sayılı Kanundan yararlanmaya devam edebilmek için, yapılandırılmış borcunuzun tamamını peşin olarak ya da 1. taksitini 1 Ekim Pazartesi günü akşamına kadar ödemesi unutulmamalıdır.

Ödemelerinizi;

* İnteraktif Vergi Dairesi uygulamamızdan (IOS ve Android), anlaşmalı banka şubelerinden,
PTT işyerlerinden ve vergi dairelerinden,    ……………………………………………………

* www.gib.gov.tr adresinde yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünden 02:00 – 22:00
saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi
ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile

yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya “www.gib.gov.tr” adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

  İHY BAĞIMSIZ DENETİM VE YMM A.Ş.

                        Saygılarımızla